Jdi na obsah Jdi na menu
 


Harry Potter a fénixův řád

11. 10. 2006

Spisovatelka: Joanne Kathleen Rowlingová

Stran:796

Ron a Hermiona mu o prázdninách píšou vzkazy které mu nic neřeknou co se děje v kouzelnickém světě.Jednou když se nepohodl s Dudleyem tak se objevili mozkomorové a zaútočili na Harryho a Dudleyeho.Harry je odehnal kouzlem Expecto Patronum,ale nesmí o prázdninách kouzlit tak mu hrozí že bude vyloučen z Bradavic.Naštěstí se vše vyřeší a může do Bradavic

Pak pro něj přiletí celá delegace kouzelníků.Později se dozvídá,že jsou to členové fénixova řádu(kouzelníci kteří jsou proti Voldemortovi)

Učitelka obrany proti černé magii je Doloros Jane Umbridgeová.Dal jí tam přímo ministr kouzel.Dělá tam peklo všem lidem.Zakázala praktickou výuku a Harry se proti tomu bouří a dostává bolestivé tresty.

Ron se stal novým nebelvírským brankářem.Harryho,Freda a George vyprovokuje Malfoy až tak že od Umbridgeové dostanou doživotní zákaz hraní Famrfpálu.

Harry,Ron a Hermiona založí spolek obrany proti černé magii-Brumbálovu armádu(BA),schůzky mají v tajné místnosti nejvyšší potřeby.

       Harrymu se zdá sen že Voldemortovo had Naghiny napadl Artura Weasleye. Harry to řekl Brumbálovi a zjistilo se že je to pravda.Naštěstí to Artur přežil.

       Hagrid nebyl na začátku školního roku v Bradavicích poněvadž byl na expedici za trolama aby je získal na Brumbálovu stranu.Bohužel se mu to moc nepovedlo,ale přivedl s sebou jednoho obra jménem Dráp.Je to jeho nevlastní bratr.

Brumbálova armáda je prozrazena, objevuje se delegace z ministerstva, ale nikomu nic nedokážou. Nakonec to vezme na sebe Brumbál. Chtějí tedy odvést jeho; ale on se ubrání a pak zmizí neznámo kam. Umbridgeová se stává ředitelkou.

Letos Harry musí složit zkoušky NKÚ(náležitá kouzelnická úroveň).Harrymu se zdá sen že Voldemort mučí Siriuse.tak pomocí triku to naznačí Snapeovi,jako členu fénixova řádu.snape to pozná a jde to zkontrolovat,ale harry je nedočkavý a vydá se za Siriuse sám.jenže to byl jen Voldemortův trik jak tam dostat Harryho a jeho kamarády kteří šli s ním se objeví v přesile smrtijedi.Donutí Harryho vzít věštbu která se týká jen jeho a Voldemorta.

Harry a jeho kamarádi se statečně utkávají v boji se smrtijedy.Později se k nim přidají i členové Fénixova řádu.Smrtijedy přemůžou,ale bohužel při tom zemře Sirius Black.

Brumbál se utká s Voldemortem a Brumbál vyhraje.bohužel se mu nepovede Voldemorta zabít.

       Harry se od Brumbála dozvěděl jak to bylo s tou věštbou.Bylo v ní,že ani jeden nemůže žít dokut jeden z nich nezemře.Harry musí být každé léto u Dursleyů,protože je tam chrání rodinnou krví

       Harry se všem vyhýbá a odjíždí domů.Na nádraží ho ještě obklopují určití členové řádu a slibují mu,že s ním budou v kontaktu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Cože?

(...., 20. 3. 2009 16:48)

Hele, já nevín, jak můžeš psát čtenářské deníky? Vždyť ani nevíš, jak se to píše! ,, Čtenářský deníky" ?? Máš to všechno spatlaný na hromadu! A to jak se dostal do Bradavic ze Zobí ulice je někde .... dokut?? :D Hele nevěnuj se tomuhle, ale raději českému jazyku

text

(není důležity, 13. 12. 2008 18:56)

Není to vůbec výstižny a spisovny taky ne.Zkus to nějak upravit

cožeeeeee?

(kiki, 6. 12. 2006 17:28)

Za trolama?!Za obrama!!!!